Eksperci i gracze są zgodni z jednej kwestii – należy odpowiednio edukować społeczeństwo w kwestii odpowiedzialnego hazardu w Polsce i na świecie. Hazard jako sposób na rozrywkę jest ogólnodostępny i można spotkać się z nim w wielu sytuacjach życia codziennego. Bez odpowiedniego edukowania społeczeństwa, wiele osób nie poradzi sobie z presją, która w konsekwencji może doprowadzić do uzależnień i różnego rodzaju problemów.

W dzisiejszym wpisie wspólnie sprawdzimy, jak wygląda polska edukacja w kwestii hazardu online oraz omówimy ewentualne perspektywy i wizje w tym skomplikowanym i drażliwym temacie.

Edukacja hazardowa w Polsce

W naszym kraju szkolna edukacja lub jakikolwiek omówienie kwestii hazardu, jego istoty lub ryzyka z nim związanego nie istnieje. Jeśli do mediów trafi spot, to zawsze przedstawia hazard w złym świetle, czym generuje negatywne emocje i dokłada presji dla graczy, którzy borykają się z tego typu problemem.

Konkurencja na rynku hazardowym jest duża, a gracze są kuszeni świetnymi ofertami – premiami powitalnymi i limitowanymi ofertami na sezonowe bonusy kasyno 2024.

Hazard w Polsce nie jest normalizowany mimo, że jako źródło rozrywki został uznany za legalny w wielu krajach na świecie. Mimo, że pozostaje dozwolony naszym kraju i przynosi ogromne zyski do budżetu dla rządu, to został ograniczony, tak, by nikt poza państwem nie mógł udostępniać tego typu gier zgodnie z prawem.

W konsekwencji sytuacja z hazardem w Polsce prezentuje się następująco:

Kto edukuje graczy?

Jeśli państwo nie czuje potrzeby edukacji ludzi w kwestii hazardu w szkole lub mediach, to kto w takim razie ma się tym zająć? Na szczęście w sieci można znaleźć wiele organizacji non profit pomagających osobom z uzależnieniem, lecz niestety dopiero w sytuacji, gdy widoczny jest duży problem i gracz samodzielnie nie potrafi poradzić sobie z uzależnieniem.


Zgodnie z zasadą, lepiej zapobiegać niż leczyć, należałoby wprowadzić pewne środki prewencyjne, by już w szkole uczyć młodych ludzi, jak postępować z hazardem i jak traktować tego typu źródło rozrywki.

Niestety na ten moment nie ma żadnych zajęć proedukacyjnych, które mogłyby zwiększyć świadomość młodzieży i osób pełnoletnich, jeśli chodzi o kwestię prawidłowego korzystania z gier online, ryzyka uzależnienia w hazardzie i nie tylko.

Inicjatywy – bezpieczny hazard online w Polsce

Od czasu do czasu w sieci i TV można spotkać się z systemowymi inicjatywami, które w założeniu mają informować graczy o ryzykach związanych z uprawieniem hazardu w przeróżnych formach.

Polski rząd stawia na akcje promocyjne i chce uświadamiać ludzi w kwestii legalności hazardu, bo zależy mu na zwalczaniu szarej strefy. Nie ma to pokrycia z edukacją graczy w kwestii odpowiedzialnej gry, a bardziej ma na celu zmniejszyć straty wpływu do budżetu od graczy nieświadomych, którzy korzystają z ofert kasyn napotkanych w sieci jako pierwsze.

error: Content is protected !!